Ask
60
Search in j-know:

Co to jest kariera?


Refining question:
Added: 14-01-2015 19:15
Asked:
User: JRW JRW (Joanna P)
Inaccessible Last: 22-01-2015 16:48
User: JRW
UserJRW
Name and surname:Joanna P
Address:
Country:
Points: 100

Popularność: 735
Category:Business and FinanceOther ...
Reccomend in google:

Reccomend in Facebook:

Moderation: Approved


User: JRW JRW
Inaccessible Last: 22-01-2015 16:48
User: JRW
UserJRW
Name and surname:Joanna P
Address:
Country:
Points: 100

Co to jest kariera?

   Kariera, sukces, sława to pojęcia dobrze znane każdemu człowiekowi.  Mania robienia kariery coraz bardziej ogarnia nasze społeczeństwo. Marzymy o zdobyciu władzy, bogactwie. Jesteśmy w stanie zrobić wiele rzeczy, aby osiągnąć upragniony cel. Często zapominamy o wartościach, które są o wiele ważniejsze niż pieniądze. Zastanawiamy się jak najlepiej zainwestować  pieniądze, aby jeszcze bardziej się wzbogacić.  Ambicja to cecha osobowości, która pomaga osiągnąć to czego pragniemy. Często w takich przypadkach pieniądze wydawane są na nowe gadżety np. teleskop.

Bywa też, że sukces i sława wykorzystywane są w bardzo dobrym znaczeniu. Producenci wspierają akcje charytatywne, aktorzy zachęcają do pomagania innym.

Realia na Polskim rynku nie są zbyt zachęcające. Wybierając studia zastanawiamy się ile zarabia lekarz lub ile zarabia nauczyciel . Myślimy o przyszłości, chcielibyśmy mieć dobrą pozycję życiową.  Kariera określana jest jako szybki awans społeczny lub zawodowy, któremu towarzyszą sukcesy, powodzenie, dobra praca.

Ciekawostką jest, że Międzynarodowe Święto Pracy obchodzone jest 1 maja. 

Recomend answer:
More answers from category::Business and FinanceOther ...

j-know on Facebook