Ask
60
Search in j-know:

Kiedy sadzić warzywa i owoce w ogrodzie?


Refining question:
Added: 31-10-2014 10:06
Asked:
User: Janek Janek (Jan Kowalski)
Inaccessible Last: 22-12-2014 12:11
User: Janek
UserJanek
Name and surname:Jan Kowalski
Address:
Country:
Points: 105

Popularność: 2498
Category:Home and GardenGarden
Reccomend in google:

Reccomend in Facebook:

Moderation: Approved


User: Janek Janek
Inaccessible Last: 22-12-2014 12:11
User: Janek
UserJanek
Name and surname:Jan Kowalski
Address:
Country:
Points: 105

Kiedy sadzić warzywa i owoce w ogrodzie

Coraz częściej mówi się o ogródkach ekologicznych, czyli po prostu potocznie nazywanych warzywniakach. W nich chcemy mieć swoje nowalijki, czyli wczesne warzywa, ale również jeśli taka możliwość, także niektóre gatunki owoców. Ogrodnik powinien wiedzieć jakieś podstawowe informacje, chociażby takie kiedy sadzić truskawki. Na szczęście są to owoce, których uprawę można rozpocząć już wczesną wiosną, a zakończyć dopiero późną jesienią. Warto pamiętać o tym, że z pozoru zwykłe truskawki są uważane za bardzo wykwintny dodatek do szampana. Owoc ten może na przykład uświetnić jakąś romantyczną uroczystość taką jak zaręczyny.

Wracając jednak do uprawy ogródka, to często koło niego chcemy zagospodarować również chociaż niewielki trawnik. Trzeba jednak pamiętać o jego regularnym przycinaniu, a także nawożeniu. Może nawet zarazimy się uprawą kwiatów doniczkowych w swoim domu, lub na tarasie? Wtedy byśmy mogli uprawiać cyklamen perski, który jest naprawdę przepiękny.

Wydawać by się mogło, że najprostszą rośliną jest cebula. Jednak i tutaj warto zwrócić szczególną uwagę, że istnieją różne odmiany cebuli, którą uprawia się na kilka sposobów. Ponadto jeśli chcemy mieć zdrowe uprawy cebuli, to powinniśmy mieć świadomość tego jakie są szkodniki cebuli. A jest ich co najmniej kilka i najczęściej spotykanym szkodnikiem cebuli jest mączniak oraz muchówka. 

Recomend answer:
More answers from category::Home and GardenGarden

j-know on Facebook